Arkadaşlar selam, bu yazımızda sizlere herşeyi sıfırdan alarak, iç seo, dış seo bütün seo işlemlerini ele alarak, 1 adet web projesi ile aylık 5000 TL gibi bir gelir elde edilebilir mi, bunlara değineceğiz, sektör çok önemli sektörü bu tarz yazılarda olduğu gibi en son söyleyeceğim, bu konuyu günü gününe güncelleyeceğim, öncelikle bu tarz konularda ilk değilim, sonrasında kopya falan denmemesi için bildiriyorum, bu gibi konular r10 üzerinde mevcut, bu benim kendi şahsı çalışmam ve methodlarım ile olacak. Sonuçta her SEO uzmanının yoğurt yiğişi farklıdır.

para

3 Kasım 2015

Karar verdiğim sektör; “bahis , iddaa, şans oyunları”

Bu iş için ilk ay ayıracağım bütçe : 400 TL

1 – Kaliteli bir domain bularak başlayalım ; 
bu tarz projelerde her zaman daha önceden PR değeri ve belli backlink sayısına ulaşmış fakat spam yememiş domainler bularak yoluma devam etmeyi severim, bu ilk etapta işimizi kolaylaştıracak, bunu yapmak için kullandığım bu site mevcut, bunun gibi bir çok web sitesi piyasada mevcut. Sizler kendinize göre bu tarz bir site bulup düşmüş ama kaliteli domain regleyerek işe başlayabilirsiniz. Ben düşmüş , PR değeri belirli backlink olan siteleri daha doğrusu domainleri bulmak için bu siteyi kullanıyorum. Biraz kurcalayarak güzel sonuçlar çıkartabilirsiniz.

Bulduğum domain benim için gayet yetirli 2 yıllık daha önce bir kaç doğal backlink almış durumda; buyrun şu şekilde

domain

2- Güvenilir bir hosting;
Ben her zaman için godaddy kullanıyorum, biraz tuzlu fakat güven konusunda hiç bir sıkıntısı yok.  1.basamakta bulduğum domaini buradan reglemekte ayrıyetten mantıklı çünkü şu sıralar godaddy üzerinde hosting alana domain hediye kampanyası mevcut. 1 yıllık ekonomik cpanel destekli linux hostingimi alıp ücretsiz bir şekilde domainimi kayıt ettim.

3-Wordpress kurulumu;
Wordpress dosyalarını indirip kurulumu gerçekleştirdim.

4-Tema & Eklenti seçimi ;
Önemli olan konulardan biri, ben her zaman ücretli tema almak şart değil diyen tayfadanım, free güzel sektörüme uygun bir tema buldum. Kurdum, eklenti olarakta ilk etapta, Yoast SEO , Sitemap XML , Super Cache eklentilerini kurdum.

4 Kasım 2015

1-Ayarlar;
Bütün eklenti ve tema ayarlarını aktifleştirdim. Kendim özgün bir logo tasarladım 🙂 maskotlu tarzda.

2-Wm Tools & Analytcs kurulumları;
Öncelikle bu iki kaynağın kurulumu gerçekleştirdim, daha sonra yandex metrica’yi kuracağım. Ben yandex’e de data vermenin yandex aramalarında etkili olacağını düşünüyorum. Sadece bir teori

3-Sayfaları & Linklemeleri Yaptım;
Site içerisinde single post harici kalan sayfalara içerik ekledim, keywordumun yoğunluğunu hiç ölçmeden gözüme ne kadarı tadında geliyorsa geçirdim içeriklerde, Özellikle anasayfa footer kısmına bir uyarı yazası yazarak bu taktikle hem güven hemde keyword gömdüm.

4-Webmaster Tool işlemleri
Webmaster tool üzerinde, coğrafi hedeflememi yaptım. 2. olarak site haritami sisteme dahil ettim ve google gibi getir yaparak en azından temamın indexlenmesini sağladım, henüz sitemde içerik yok. Bu işlemlerden sonra 1 tane deneyerek indexleteceğim.

5-İlk İçerik;
İlk içeriğimi, kaliteli bir öne çıkarılmış alakalı görsel seçerek girdim, yoast Seo toolunun içerik uyarılarını çok fazla dikkate almamaya çalışıyorum, çünkü o mükemmeli istiyor, ben bu kafada değilim, google mükemmeli sevmiyor, robotik bir sitilde olmamalıyız, tamam alakalı içerik olacak ama illa ki %6 keyword %2 linkleme falan ben bu kafada değilim, natural… İlk içeriği yayınladıktan sonra indexlettim.

serp-ekran

Serp ekranımız bu şekilde uzun kuyruklu başlığımızla 1.sayfa 1.sırada başladık, haydi hayırlısı.

7 Kasım 2015

1-İçerik Girişleri;
Bu süre zarfında her gün 1-2 adet içerik girmeye devam ettim, tek tek indexletmedim artık akışına bırakmış durumdayım.

2-Eksik Eklentiler
Seo Money Sitem” için Unuttuğum bir kaç hayat kurtaran eklenti vardı, bir tanesi sosyal medya paylaşım butonları için, çünkü paylaşılabilecek içerikler üretiyorum bu eklentiyi kurdum, isim vermiyorum sevdiğiniz herhangi biri olabilir.

3-İlk Strateji
Domainim zaten sıkıntısız aramalarda çıkıyor “marka” kelimemdeyse 2.sayfa 1.sıradayım bunun için marka aramalarıma az da olsa organik hit alacağım bunun için forumlarda arayışa başladım. İlk ay backlink almayı düşünmüyorum, düzenli içerik girişi ve sosyal medya olacak

3-Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal medya yönetimini bırakabileceğim freelance arkadaşlar arıyorum, yine forumda bir kaç kişi ile iletişime geçtim. Cevap bekliyorum. Facebook ve Twitter sadece bu arada. Bulacağım arkadaş sadece, benim gün içi girdiğim yazıları farklı post textleri ve resimlerle linkler ile beraber sosyal medya hesaplarında paylaşacak, kendimde yapabilirim ama ekstra vaktim yok bunun için farklı projelerde yürüyor.

7 Kasım – 31 ocak  2016

Bu süre zarfında çok içerik yazamadım, fırsat buldukça sitemi güncellemeye devam ettim, sıfırdan bir proje olduğu için yavaş yavaş işliyor. Bu arada Sosyal medyacı arkadaş ile anlaşamadım, r10 üzerinden satılan futbol ile ilgili bir twitter hesabı satın aldım 20 TL gibi bir bütçeyle 7000+ takipçisi var. yazdığım her konuyu değil, bazılarını burada paylaşıyorum.

Bugün wp imletir v3 satın aldın, onu kurmaya devam edeceğim, bu sayede paravanlara daha rahat içerik gönderebileceğim, bu arada 10 adet paravan blog oluşturdum. bunların linklerinide sonradan burada paylaşacağım,

Paravan bloglarda neler var ? 

Paravan bloglar tamamen özgüm içerikli sitemle alakalı farklı farklı konular barındırıyor. Temaları hepsinin farklı, hepsi 3 günde bir içerik girilerek oluşturuldu, onların bile günde 5-6 organik ziyaretçisi olmaya başladı. Şimdilik sadece 2-3 tanesinde footer link aldım. Pek bir girişimde bulunmadım. Bu ay içinde yaklaşık 10 adet tanıtım yazısı satın alacağım.

Tanıtım yazılarında link çıkışları nasıl olacak ?

  • site ismi %30
  • domain %30
  • domain site ismi %30
  • keyword  %10

bu oranda gitmeyi düşünüyorum.

31 ocak  2016 – 5 Şubat 2016

Bu süre zarfında gönüllü ve ücretli 3 adet yazar buldum, bu arkadaşlar günde 3 ile 5 arası kişi başı özgün içerik giriyorlar, aynı zamanda hootsuite’ün ücretsiz versiyonu ile rss ile otomatik olarak saatbaşı akışı twitterda paylaşıyorum. ( ŞUAN GÜNLÜK TEKİL 100 )

Güncelleme 4 Mart 2016 ;

Arkadaşlar bundan sonrasını tarih vermeden madde madde devam edeceğim tarihlerin pek önemi yok. Sitemiz oldukça iyi ve kararlı bir şekilde hitlendi. Sektör reklam almaya çok müsait olduğu için hit 100 ken dahi aldığım reklam teklifleri vardı hiç birini değerlendirmedim, bu ay aldım 2 adet banner ( 1500TL) şimdilik iyi gidiyor arttıkca 5000’e yaklaşacağız bakalım ;

ziyaretçi

devamı gelecek…

Çalışmalar şu şekilde devam ediyor

  • Her gün min 3 max 6 adet özgün günlük içerik giriliyor.
  • Devamlı trafik getirmesi planlanın daha önceden aranma trafiği olan kelimeler haftalık olarak yayınlanıyor.
  • 3.ayın sonunda forum tanıtım paketi aldım ufak bir tane, onun index almasını bekliyorum.