2014 yılına gelmiş Google teknolojisine karşı artık iyice dikkatli olmamız gereken durumlar var. Google en iyiyi en doğruyu ararken sizlerde istemediğiniz hatalar yaparak arada kaybolmayın, eski bilgilerinizi unutun. Ne kadar az link çıkışı o kadar iyidir klişesinden artık kurtulmanın zamanı geldi ! Seogaste, kullanıcı odaklı web siteleri geliştirme konusunda sizlere yardımcı olmak için burada ! Google artık doğallık diyor, kullanıcı dostu diyor, harikalar diyor. Bizler eski okuduğumuz makaleler , tanık olduğumuz hikayeler ve başımıza gelen tecrübeler sonrasında, Sayfamdan az link çıksın, PR değerim düşmesin aman bölünmesin endişesiyle, sayfalar dolusu bir sitenin anasayfasından 3-5 link çıkışı veriyoruz.

Peki şöyle bir düşünelim bakalım sizce bu mantıklı mı ? Site ağır, site yüklü, örnek vermem gerekirse 2010 yılından bu yana tutulan bir güncel blog diyelim, çok rahat 10.000 indexi mevcuttur. Ya da bir haber portalı, tonlarca index’i mevcuttur. Sizin anasayfanızdan çıkacak link sayısı, sitenizin büyüklüğü ile orantılı olmalıdır.

Link Çıkışı Konusunda Şunları Unutmayın ;

1 – Her sayfanızın ana menüsünden, ana sayfanıza bir şekilde link veriyorsunuz, örneğimiz üzerinden gidersek bir haber sitesi, her haberinden, en değersiz haberinden bile anasayfaya en az 2 link çıkışı yapar, 50.000 indexli bir web haber portalı düşünelim. Size etti mi 100.000 iç link anasayfaya, şimdi böyle bir durumda anasayfada sadece 5 link çıkışı ne kadar güvenilir gelecektir ?

Buraya DİKKAT !

2- Bir gazete düşünün, ve bir gazete ilk sayfasını düşünün, bu ilk sayfada size o günün içeriği ile ilgili en ufak bir detayi bile ufakta olsa bildiril ( 24.sayfada ) tarzında referans olurlar. Alın size link işte. Gazete küçükse anasayfa yani ilk sayfadan iç sayfalara referans azalacaktır.

hurriyet-egazete-2291-5

Yine siteler , yeni link inşaaları ve yeni seo stratejiler. Aslında hiç kafa yormadan günlük hayata bakarsanız ve Google’nın aslında bizi günlük hayatımız gibi doğal bir yapıya sahip arama motoru sunma isteğini aklımızadan çıkarmazsanız, gayet Google dostu siteler tasarlayabilirsiniz.

Anasayfada Ne Kadar Link Çıkışı Olmalıdır ? başlıklı yazım hakkınızda, eleştri, beğeni ,yorum ve her türlü hakarete açığımdır. 🙂 Sağlıcakla kalın.