Facebook‘un telif engellerinden biri olan video yükleyememe durumu ile ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum, kendi başıma gelen ve sonrasında aradığımda çözümünü açık açık anlatan bir mecra bulamadığım için yazma gereği duyduğum bir konu. Facebook Video Yükleyememe Telif engeli sizlere zamanında yaptığınız bir kural hatası sonucunda verilmiştir ve süresi tam olarak bilinmeden uzun süreler uğraşmanız gereken bir durumdur, açıkcası benim 2 aydır video engelim mevcut. Facebook Video Yükleyememe Telif Engelinin çözümü ile ilgili açıklamayı aşağıda görebileceksiniz.

Facebook Video Yükleyememe Sorunu

Bu sorunun cevabına gelince facebook’la iletişim kurmakdan başka bir çareniz yok. Videolarla ilgili facebook’un bir bildirim formu var buraya tıklayarak bu formu doldurmanızı önerebilirim. Durumu güzel bir dille anlatırsanız sorununuz çözülecektir.

Bu durumun haricinde search ederek buldugum bazı yöntemler var onları sizinle paylaşayım.

Facebook hesabı açıp sayfa açmayan yoktur fakat bazen çok video yüklemekten yada telif hakkı ihlalinden dolayı facebook yüklemeleri devre dışı bırakıyor. Çözümüde olmayınca yeni facebook hesapları açıp yüklemere ordan devam ediliyor buda sayfa sahiplerini mağdur ediyor.

Peki çözüm nerede diyorsunuz gibi duydum çözümü facebook’un yeni sayfa tasarımında. Sayfaya sayfanın adıyla girip video yüklemek sizi yeni hesap derdinden kurtaracak.

Öncelikle Sağ üstteki “Hesap”tan “Facebook’u Sayfanın Adıyla Kullan”a tıklıyoruz..

Daha sonra videoyu yüklemek isteyip yükleyemediğimiz sayfanın sağında bulunan “Geçiş Yap” butonuna tıklıyoruz..

Artık facebook’u sayfanın adıyla kullanırken videoyu yükleyebilir hatta video yükleniyorken başka sekmeden kendi hesabınıza yine sağ üstteki “Hesap”tan kendi profilinize geçebilirsiniz. Video yüklenmeye devam edicek ve sorunsuz bir şekilde işlenecektir..