Forum backlink alınırken ilk dikkat edeceğiniz nokta, web sitenizin kategorisine uygun yayın politikası olan forumlardan tanıtım yazısı almak olacaktır. Bu kategorilerin içerisinde dil seçeneğini de mutlak suretle eklemeniz gerekmektedir. Örneğin: Türkçe yayın yapan bir web siteniz için Fransız forumuna tanıtım yazısı eklemeniz size asla fayda sağlamayacaktır.

Forum backlink alırken programlar ile ekleme yerine bizzat kendi elleriniz ile ekleme yapmanız gerekmektedir. Bunun yanında yazmış olduğunuz tanıtım yazısının uzunluğu en az 300 kelime olacak şekilde ayarlanmalı ve en fazla 3 link çıkışı verilmelidir.

Bu link çıkışları doğrudan ana sayfa değil, web sitenizin alt sayfalarına verilmeli ve 3 ‘ten fazla çıkış verilmemeye de dikkat edilmelidir. Aksi taktirde forum backlik spam kategorisi içerisinda değerlendirilecektir.

Forum backlink nedir konumuzda temel seo kategorisi altında değerlendiriyorum. SEO ‘ya yeni başlayanların faydalanabileceği diğer içerikleride forum backlink olduğu gibi basit seo kategorisi altında bulabilirsiniz.