Merhabalar, daha önceki makalalerimde de , google amcadan gelen feedbacklerde de her zaman içerik kraldır felsefesini benimsedik, geçtiğimiz günlerde içerik yetersizliğiden ötürü bir sıralama kaybı başıma geldi. Çare tabiki yine içerik zenginleştirmekti. Elimizden geldiğince zenginleştirdik, ( Elimizden geldiğince diyorum çünkü wp bir sistem değil, İT tarafından güncellenmesi gereken bir takım durumlar mevcut.)

Öncelikle vaka öncesi sıralama ve içeriği göstereyim .

İçerik :

bualan

Gördüğünüz gibi genellikle link, blog post tarzında bir sayfa, diğer sayfaları besliyor halde bulunuyor halbu ki bu sayfa sıralamaya girilmeye çalışılan bir major sayfa, bu sayfada belli bir takım içeriklerin bulunması lazım, mümkünse videolar, infografikler, slayt sunumlar, dışarı yararlı linkler, resimlerle süslenmesi gerekmekte.

Bu haldeyken sıralama şu şekildeydi ;

eski-content-sira

 Görebildiğiniz üzere, içerik aranma kelimesinde 25.sırada bulunuyor. Müdehale etmeden tam 3 hafta önceki sıralama bu sıralama. Müdehalemiz şu yönde oldu, video ve resim ekleyemedik ona rağmen anlamlı, özgün bir içerik yerleştirdik. İnsanlar tarafından çekici gelmese bile en azından google bot gözünde hoş gözüksün anlamında bir çalışmaydı bu.

sonrası-metin

İçerik zenginleştirme sonrası, sıralama 2-3 hafta sonunda belli bir oynama yaşadı,

Capture

15 sıra birden atarak, hemde 2 sayfayla 10. ve 11.sıradan yükseliş yaşandı. Herhangi bir backlink alımı, herhangi bir site içi yapısında oynama mevcut değil.

Sonuç : İçerik Kraldı, her zaman insanların doğal olarak paylaşacağı viral içerikler oluşturmaya bakın, aynı zamanda google’ın kolay anlayacağı , sitenizin mimariside çok önemli tabi, çarpık bir kodlama ile isterseniz dünyaları yazın google rahat indexliyemiyorsa size bir yararı olmayacaktır.