Özellikle son iki yıldır Google’in Penguen 2.0 ile birlikte önem vermeye başladığı Link Kronolojisi ile ilgili önemli olduğunu düşündüğüm bir kaç kelime yazmak zorunda hissettim kendi ve seogaste için çekeceğim videolardan ilkini her ne kadar hasta olsam da bu konuya değinmek ihtiyacı duydum.

Konuyu biraz açaçak olursak eğer Link Kronolojisi, link alış sıklığı, link kayıp sıklığı, bunların toplan link sayısına oranı gibi mevzulardır. Bunların takibini yapabileceğimiz bir çok program var. Ben majesticseo kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Arkadaşlar link kronolojisinde dikkat etmemiz gerek mevzu, ilk başta link building yaparken zamanlaması, linklerin düşme ihtimalini herşeyi göz önüne alarak planlı programlı ve sabırlı çalışmaya dayanıyor.

Örneğin günde 2 link, günde 5 link, ya da haftada 10 link , ayda 20 link gibi bir tablo çıkartmanız gerekiyor, biliyorum belki “üf bu kadar da olur mu ince ince ” diyorsunuz fakat oluyor ve olacakta, Eğer bu rekabetli ve dalgalanmalı SEO dünyasında ayakta kalmak istiyorsanız Link kronolojisine önem vermeniz gerekiyor, detayları videomda anlattım, birazda hastayım sesim çok kötü çıkmış kusura bakmayın..

Youtube videosu açılmayanlar facebook üzerinden izleyebilir : Facebook Linki