SEO Nedir

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_wp_posts title=”SEO Makaleleri” number=”7″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_wp_recentcomments title=”SEO Yorumları” number=”7″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”solid” message_box_color=”warning” icon_type=”openiconic” icon_openiconic=”vc-oi vc-oi-wrench”]SEO ciddi anlamda yazılım bilgisi gerektirir, diğer türlü yapılan her işlem yüzeysel olacaktır.[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]SEO (Search Engine Optimization) hayatımıza arama motorlarında yükselme yöntemi olarak girmiştir. Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin baş harflerinden oluşan bu yapı, günümüzde Google başta olmak üzere birçok dev arama motoru için çok çok önemlidir. Her yeni web sitesi için seonun özelliklerine uyum sağlamak en büyük hedef olmuş, Google’a siteyi sevdirme fikri her zaman geçerliliğini korumuştur. Sitesinin Google’da üst sıralarda çıkmasını isteyen birçok kişi, SEO yönünde çalışmalara ağırlık ve büyük önem vermek zorundadır. Günümüzde SEO’ya ağırlık vermeyen her kurum dijital marketing anlamında sınıfta kalmış demektir.

SEO ÖRNEK

SEO konusunda başarılı olmak için doğallık temel öncül olmakla birlikte kalite olmazsa olmaz şartların başında gelmektedir. Kaliteli bir içerik (kullanıcı memnuniyeti odaklı olmalı) sizleri SEO konusunda başarıya götürdüğü gibi, web sitenizden gelir elde etmeniz de büyük rol oynayacaktır.

Matt amca kısaca şöyle anlatıyor seoyu ;

SEO Neden Önemlidir ?

Seo günümüz internet çağında bir çok kurumun ihtiyaç duyduğu bir pazarlama dalıdır. Bunun bir çok sebebi kurumların stratejik planlarına göre değişiklik gösterebilir, ama her zaman bir seo stratejisi olan kurum kazanan olacaktır. Henüz SEO’nun cehverlerını keşfetmemiş, daha doğrusu keşfedememiş, arama motorunda rakiplerini geçmenin değerini anlayamamış bir çok kurum olsa bile , Arama motoru optimizasyonu çalışmalarını ağırlık veren kurumlar kazanmaya başladı bile. Her gün binlerce arama belki de bazı sektörler için milyona yakın aramalar trende göre şekillenebiliyor, kategoriye uygun her arama potansiyel müşteri olarak geri dönecektir. SEO ile ilgili ansiklopedik bilgi için tıklayın;

Seo Uzmanı Kimdir ?

SEO uzmanı yukarıda bahsettiğimiz bütün işlemleri üstlenen teknik altyapısı yeterli, pazarlamanın bir kaç sokağında yürümüş kişidir. Seo uzmanı aynı zamanda farklı stratejiler geliştirerek çalıştığı projenin hem On-Page hem Off-Page kısmını üstlenen kişidir.

On Page SEO : Site içi mimari anlamda yapılan bütün tekniksel düzeltmeler ve marketing alanında ziyaretçiyi daha çok etkilemek için yapılan çalışmalardır.

Off Page SEO : iç seo bitimi sonrası artık herşeyin tamamlandığında site dışı çalışmalara başlanır. Site dışı çalışmalar en kaba tabiri ile backlink almak ve siteye daha fazla referans URL oluşturmaktır.

SEO GASTE Amacı

Aslında bloğumuzun kurulduğu günden beri tek amaçı, ben yanı Özgür Gündüz‘ün teoride oluşturduğu seo fikirlerini pratiğe dökmesi ve dökerkende bunları yazıya dökerek diğer seo uzmanı arkadaşlara ve adaylara yardımcı olmaya çalışmasıdır.

bu doğrultuda ;

SEO ile ilgili yazılarımı okumak için BURAYA ; SEM ile ilgili yazılarım için SEM yazıları BURAYA…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]