Google‘nın bizlere son nimetlerinden olan Google Trend Türkiye‘yi web sayfanıza ekleyerek , sitenizi görsel anlamda zenginleştirebilirsiniz. Google Trends aslında yıllardır aktif olan bir hizmet fakat yazının başında belirttiğim gibi Google Türkiye Trends 2013 ‘ ün sonlarında aktif edildi. Özellikle güncel blog tutan ve sitesi çok çabuk index alan kişilere kullanmasını sürekli önerdiğim bir sistem.

Google Trends

Google Trends Türkiye

Google Türkiye Trends sayesinde o an en çok ne trend görebilir, en çok ne aranıyor analiz edebilir ve bugün ne yazsam acaba diye düşünmeden Google Trends Türkiye sayesinde, hit çekebilirsiniz. Tabi buradan sonra biraz devreye arama varyasyonu düşünme ve oluşturma yeteneğinize kalıyor.

Google Trends Anasayfa buradan detaylı bir şekilde sistemi inceleyebilirsiniz.

Bu sayfadan detaylı bir şekilde trend olmuş olan aramaları analiz edebilirsiniz. Gelelim asıl anlatmak istediğimiz mevzuya.

Siteme Google Trends Eklemenin Faydaları Ne Olur ?

Şık bir görüntünün yanı sıra sitemize giren ziyaretçilerin dikkatini çekerek bir kaç saniye dahi olsa sitemizde tutabiliriz. Bu gibi durumları göz önüne alarak sizlerde web sayfalarınızı bu doğrultuda şekillendirmelisiniz. İlerleyen günlerde, Sitede kalış süresi, Hemen çıkış oranı gibi teknik ve değerli bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağım.

Peki Nasıl Ekleyeceğim bu zımbırtıyı ?

Google Trends sayfasını ziyaret ettikten sonra EKLE butonunu göreceksiniz, bu buton bizleri yönlendirecek ve sitemize göre.

ekle

Ekle dedikten sonra bize gelen ekrandan sitemize uygun yükseklik ve genişliği ayarlayarak widget olarak blogger ve ya wordpress sitelere rahatlıkla ekleyebiliriz, ayrıca her yerde kullanabiliriz. Teşekkürler Google 🙂