Merhabalar uzun süredir yazamıyordum, bugün kendi ihtiyacım doğrultusunda Wordpress 301 Yönlendirme Eklentisi arayışım vardı, buldum gayet sağlıklı çalıştı sizlerle paylaşmak istedim Wordpress ile otomatik olarak 301 yönlendirmeleriniz kontrol edeceğiniz, kırık link belalarından kurtulabileceğiniz bir plugin. Gelelim konumuza;

WordPress 301 Yönlendirme Eklentisi

404 sayfa bulunamadı hatalarını izleyerek Yeniden Yönlendirme  , 301 yönlendirmeleri yönetmek için oldukça yeterli bir WordPress eklentisi mevcut adı redirection. Eski bir web sitesinden sayfaları yenisine taşıyorsanız ya da WordPress kurulum dizini değiştiriyor olabilirsiniz, permalink yapılarınız değişmiş olabilir herşey olabilir, 404’e düşen sayfalarınız için ilaç gibi bir eklenti.

Htaccess bilgisi olmadan dahi bu eklenti ile sıfır kod yazarak bu işlemi hallediyoruz. Kimisi bilmez, kimisi benim gibi buna üşenir 🙂

redirection

redirection

arkadaşlar plugin oldukça basit çalışmakta, çok dallanıp budaklandırmayacağım, kurulumu yaptıktan hemen sonra ayarlar kısmından hiç bir ayara karışmadan, isterseniz loglama tarihlerini değiştirebiliyorsunuz, haftalık ve ya aylık olarak haber sitesi vesaire değilseniz haftalık öneririm ama yoğun bir index sayınız varsa günlük log tutmanız yararlı olabilir.

wp-301-eklenti

1 – mevcut kırık linkimizi yazıyoruz

2- yeni yönleneceği linkimizi yazıyoruz

İşlem : direk yönlendirme , rastgele yönlendirme gibi özellikler mevcut SEO anlamında tabiki yeni linklere yönlendireceğiz.